MŠ Miroslav
MŠ Pastelka,
Miroslav

Vítejte v mateřské škole Pastelka, Miroslav

Školka by se měla stát pro děti obohacením jejich života, nikoliv náhradou života v rodině. Ta je stále tím nejdůležitějším. Proto je nesmírně důležitá otevřená komunikace a spolupráce rodičů a pedagogů.  Znalost rodinného prostředí a zázemí dětí nám umožňuje lépe chápat chování dětí, jejich projevy, výkyvy, slabosti i silné stránky a společně s rodiči na děti pozitivně působit a přitom respektovat jejich individualitu.

Poslání mateřské školy:

• Rozvíjet osobnost dítěte, jeho individualitu s celkovým citovým postojem vůči ostatním lidem, světu kolem nás, k člověku, k jeho práci, k rodině, k přírodě, k vlastnímu zdraví, k planetě Zemi, k historii a lidovým tradicím a zvykům.
  • Podporovat tělesný i duševní rozvoj dítěte, umožnit dětem přirozeně rozvíjet svou osobnost v kolektivu vrstevníků.
  • Získat je pro spolupráci a aktivní prožívání vztahů k okolí.
  • Poskytovat podněty ke zvýšení sociálně kulturní úrovně
  • Probudit zájem o poznávání všeho nového a vytvořit tak předpoklady pro další vzdělávání.
  • Péče o jazykový projev dětí, nejen péče o výslovnost, ale i rozvoj souvislého vyjadřování a celkové porozumění řeči.

MŠ

Původní stavba MŠ Pastelka, Miroslav